Oto Ekspertiz, Test Merkezi

Araç Muayenesinden Önce Oto Ekspertiz

Şaşmaz Oto Ekspertiz Merkezi

Hikaye Öne Çıkanlar
  • TÜVTÜRK Oto Ekspertiz
  • Ankara Şaşmaz Tüvtürk Oto Expertiz
  • Uygun Fiyata Araç Ekspertiz Hizmeti
  • Ankara Oto Test Merkezi (Ekspertiz)

TÜVTÜRK Araç Muayenesi Öncesi Oto Ekspertiz Hizmeti

Kullanılmış bir araba satın almak stresli olabilir ve seçtiğiniz araç kapsamlı bir muayeneden geçmediyse kolayca bir kabusa dönüşebilir. Birkaç basit soru, keskin bir göz ve güvenilir bir profesyonel müfettiş her şeyi değiştirebilir. Kapsamlı bir incelemeden önce, satıcıya araç bakım ve onarım geçmişi hakkında birkaç giriş sorusu sormak akıllıca olacaktır. Bilinen sorunlar veya önceki kazalarla ilgili bilgiler, aracın satılma nedeni de dahil olmak üzere bu sırada açıklanmalıdır. Satın alma öncesi araç muayenesi sırasında kontrol edilmesi gereken en önemli şeylerin bir listesi.

Dış Mekanı Kontrol Edin

Boya talaş, pullanma veya renk bozulmasına karşı kontrol edilmeli ve tüm panellerde eşleşmelidir. Tüm vücut boşlukları doğru hizada olmalıdır. Kaputun yanı sıra bagaj veya ambar kapısı aynı hizada oturmalı ve kolayca açılmalıdır. Gövde ile yapıldıktan sonra, cam ve aynaların çatlak, çizik, talaş ve işlevsellik açısından incelenmesi gerekir. Dış ışıkların çalıştığına ve ayrıca çatlak ve talaş içermediğinden emin olun.

Kaputun Altına Bak

Sızıntı, gevşek ve sarkan parçalar bulunmamalı, susturucu, çerçeve ve tekerleklerde aşırı paslanma olmamalıdır. Lastik dişleri eşit şekilde aşınmış olmalı ve lastik duvarlarında kuru çürük veya çatlak olmamalıdır. Tüm kauçuk burçlar ve contalar da çürüme ve çatlaklardan arındırılmış olmalıdır. Radyatör hortumları yumuşak ve esnek olmalı ve fan kanatları zarar görmemiş olmalıdır. Akü terminalleri, çalışan kelepçelerle korozyon ve kalıntı içermemelidir. Son olarak, tüm sıvıların dolu tutulması ve yağ çubuklarının renginin bozulmamış olması gerekir.

İç Mekanı Kontrol Edin

Çok önemli görünmese de iç kısım, dış ve alt takım ile aynı kalite standartlarını geçmelidir. Tüm elektrikli camlar, koltuklar ve aynalar sorunsuz çalışmalı ve beraberindeki tüm düğmeler ve düğmeler çalışır durumda olmalıdır. Anahtar kontağa yerleştirilmeli ve aksesuarlar işlevine çevrilmeli, ardından hoparlör ses kalitesini kontrol etmek için radyo açılmalıdır. Aksesuar işlevi hala açıkken, tüm iç lambalar, ön cam silecekleri ve sinyal ve acil durum flaşörlerinin test edilmesi gerekir. Isı ve klima test edilmeli ve fan motoru her seviyede çalışıyor olmalıdır. Tüm emniyet kemerlerinin yıpranma veya yırtılma olmadan iyi çalışır durumda olduğundan emin olun. Halı ve koltuklar gözle görülür herhangi bir su hasarından arındırılmış olmalıdır. Sunroof varsa,

Test Sürüşü Yapın

Satın alma öncesi araç muayenesinin son kısmı test sürüşüdür. Araç, aydınlatılmış uyarı lambaları olmadan kolayca ve sorunsuz bir şekilde rölantide çalışmalıdır. Vuruntu veya takırtı olmamalı, hızlanma eşit olmalı ve frenler aşırı titreşim olmadan aracı sessizce durdurmalıdır. Araç, 60 MPH’ye kadar olan tüm hızlarda iyi yol almalı ve performansta herhangi bir bozulma olmamalıdır.

Bakımsız bir araba satın almaktan kaçınmak için Tuncay Oto Ekspertiz’e kullanılmış bir araba muayenesi yaptırın. Teknisyenlerimiz aracı çeşitli sorunlar için kontrol edebilir. Teknisyenlerimizden biriyle randevu ayarlamak için bizi (0532) 788 40 32 numaralı telefondan arayın.

Tuncay Oto Ekspertiz

Şaşmaz'da faaliyet gösteren Tuncay Oto Ekspertiz, satın alma öncesi kapsamlı (detaylı) araç ekspertizi raporu verir. Doğru kararı verdiğinizden emin olmanıza yardımcı olmak için buradayız.

İlgili Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu